Makijaż permanentny: trwały sposób na idealny wygląd

Coraz szybsze tempo życia powoduje, że każda kobieta chce zaoszczędzić choć odrobinę czasu, na czym się tylko da. Jak powszechnie wiadomo, sporo cennych minut każdego poranka zabiera wykonanie perfekcyjnego makijażu – w końcu każda dama chce olśniewająco wyglądać każdego dnia. Dzięki trwałemu pigmentowaniu można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – cieszyć się idealnym wyglądem oraz zaoszczędzić czas potrzebny na codzienny makijaż! Co to jest makijaż permanentny?

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie walorów urody każdej kobiety oraz zatuszowanie drobnych niedoskonałości oraz przebarwień skórnych. Podczas jednego zabiegu można trwale skorygować odrobinę kształt ust za pomocą odpowiedniego barwnika koloryzującego czy uwypuklić kości policzkowe. Przy makijażu permanentnym zyskują również oczy – delikatne, lecz niewidoczne na pierwszy rzut oka kreseczki optycznie powiększą gałkę oczną i dodadzą spojrzeniu wyrazistości.

Kto powinien zrezygnować z takiego zabiegu? Makijaż permanentny wymaga ingerencji w naskórek. W związku z tym istnieje niestety szereg przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Zdecydowanie powinny z niego zrezygnować panie znajdujące się w stanie błogosławionym oraz te karmiące piersią swoje pociechy. Z trwałego makijażu nie powinny korzystać również osoby przyjmujące leki zawierające sterydy (wówczas rany wykazują się tendencją do znacznie wolniejszego gojenia się), a także panie cierpiące na padaczkę, bielactwo oraz łuszczycę.

W jaki sposób odpowiednio przygotować się do zabiegu? Zabieg pigmentacyjny wymaga odpowiedniego przygotowania cery. Tylko to może dać gwarancję trwałości makijażu oraz uzyskania pożądanego efektu. Na kilka dni przed wykonaniem zabiegu należy zupełnie zrezygnować z opalania się – zarówno tego naturalnego, jak i w solarium. Niewskazane jest również spożywanie nawet najmniejszych ilości alkoholu oraz przyjmowanie leków przeciwbólowych. Planując makijaż permanentny brwi, należy na miesiąc wcześniej zrezygnować z ich regulacji.

W jakim miejscu najlepiej jest wykonać zabieg? Aby uzyskać pożądany efekt, najlepiej jest wybrać salon kosmetyczny cieszący się dobrą renomą. Efekty makijażu permanentnego będą widoczne przez długi czas, dlatego warto oddać się w ręce doświadczonej osoby. Każda kobieta chcąca odwiedzić salon kosmetyczny i skorzystać z oferowanych przez niego usług powinna wcześniej zapoznać się z opiniami na jego temat, by mieć pewność, że wykonany zabieg spełni jej oczekiwania. W samej Częstochowie jest wiele punktów [więcej: swiaturody.com/czestochowa,kosmetyczka,9.html] , w których takim zabiegom można się poddać. W internecie można znaleźć oferty wielu kosmetyczek,  wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę kosmetyczka Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>