Czym jest zabieg hifu?


Co ciekawe efektywny lifting twarzy można sobie zapewnić bez użycia skalpela! Prawdziwym ewenementem wśród kuracji odmładzających, stosowanych najczęściej przez panie w wieku dojrzałym i starszym, jest zabieg hifu Poznań, który ma odpowiadać za wygładzenie i spłycenie zmarszczek, ale też i zredukowanie tkanki tłuszczowej czy wyeliminowanie większych blizn. Kuracja wykorzystuje właściwości utradźwięków. To dzięki nim możliwe jest doprowadzenie do trwałych zmian w wyglądzie i kondycji skóry.

W trakcie przeprowadzania zabiegu hifu wybrane i wskazane przez pacjenta fragmenty skóry poddawane są działaniu fal ultradźwiękowych, których natężenie oraz częstotliwość dostosowuje się do typu i skali problemu oraz indywidualnych cech skóry. Stymulacja jest intensywna, ale zarazem bezpieczna. W wyniku zadziałania na skórę falami ultradźwiękowymi dochodzi do zainicjowania produkcji elastyny i kolagenu, czyli dwóch substancji, które mają kluczowy wpływ na stan i wygląd skóry. Pod ich wpływem skóra samoistnie się napina, wygładza i odbudowuje. Gdy natomiast poziom kolagenu i elastyny zaczyna spadać, ciało momentalnie gorzej wygląda, a jest to etap charakterystyczny dla wieku dojrzałego i starszego.

Większość osób może skorzystać z zabiegu hifu Poznań, albowiem nie ma ku niemu zbyt wielu szczególnych przeciwwskazań, aczkolwiek przed zabiegiem zaleca się odbyć przynajmniej jedną wizytę kontrolną, w trakcie której lekarz przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad, skontroluje jego stan zdrowia, ale też i przebada jego skórę oraz wyznaczy jej największe problemy. Wstępne badanie jest też niezbędne do ustalenia właściwego natężenia i częstotliwości ultradźwięków. W zależności od obranego celu zabieg może być przeprowadzany nieco inaczej. Ten cel także omawia się z pacjentem, aby jak najlepiej dostosować się do jego potrzeb.

Zabieg hifu potrafi zapewnić bardzo fajne efekty, a mimo tego nie jest czymś szczególnie inwazyjnym. W większości przypadków można go zakończyć już po trzydziestu minutach. Z rzadka czas trwania zabiegu można wydłuża się do jednej godziny.