Cudowne działanie soli do kąpieli


Kąpiel może wydawać się zwykłą, codzienną czynnością, jednak są to tylko pozory. Posiadacze wanny mogą z łatwością zamienić bezczynne leżenie w niezwykle relaksujący odpoczynek przed snem dodając sól do kąpieli.
Wiele osób nie docenia wartości, jakie niesie ze sobą wprowadzenie tego produktu do pielęgnacji. Główne i najbardziej popularne zastosowanie to zmiękczanie wody, która często w naszych kranach jest dosyć twarda i posiada sporo kamienia. Jednak poza tym często zawiera mnóstwo składników pielęgnujących skórę i paznokcie. Sole do kąpieli posiadają właściwości detoksykujące i oczyszczające skórę. Pomagają również rozszerzyć i oczyścić pory, co pozwala na głębsze wchłanianie się składników aktywnych. Dodatkowo zawarte w niej olejki eteryczne skutecznie wpływają na nastrój: cytrusowe pobudzają, natomiast kwiatowe rozluźniają. Oprócz właściwości pielęgnujących, sole do kąpieli posiadają właściwości lecznicze. Regularna kąpiel z zawartością tego produktu pozwala na pobudzenie krążenia, załagodzenie bóli mięśni, kręgosłupa oraz nóg, a także pomoc w leczeniu stawów. Oprócz tego, przy skórze zmagającej się z trądzikiem, łuszczycą lub innymi stanami zapalnymi, możliwa jest poprawa kondycji a także wyciszenie objawów.
Na rynku zdobyć można całą masę różnych rodzajów doli do kąpieli. Każda będzie mieć inne działanie i należy dopasować ją do własnych potrzeb, na przykład odpowiednią sól do peelingu, natomiast inną przy łuszczycy lub trądziku skóry. Najbardziej popularne to sól Epsom, sól z Morza Martwego, sól himalajska, szara sól z Guerande oraz sól z Morza Śródziemnego. Pierwsza z nich świetnie sprawdzi się przy rozluźnieniu mięśni oraz podrażnieniach skóry. Kąpiel z solą z Morza Martwego z pewnością pokochają osoby z problemami stawowymi, jak i problematyczną skórą. Himalajska sól, znana również w kuchni, obniża ciśnienie oraz łagodzi trądzik i podrażnienia. Szara sól z Guerande polecana jest osobom z problemami stawowymi oraz w celu detoksykacyjnym. Ostatnia z nich zagwarantuje wyciszenie i relaks, odżywi delikatną skórę oraz załagodzi bóle mięśni.
Z pewnością każdy, kto raz zasięgnie kąpieli z dobrze dobrą do swoich potrzeb solą, już nigdy z niej nie zrezygnuje. Warto zrobić dla siebie i swojego ciała chwile odpoczynku i relaksu.