Uroda


Objętość ust wraz z wiekiem ulega zmniejszeniu i choć jest to proces naturalny, to podobnie jak samo starzenie witany z niechęcią. Dla wielu osób, w szczególności pań, malejące usta, których konturu nie da się już naprawić szminką, mogą być źródłem sporego dyskomfortu psychicznego. Bywa też, że z problemem wąskich ust kobieta zmaga się od dziecka i zwyczajnie nie jest w stanie zaakceptować swojego wyglądu. Już nie musi, bo dziś z problemem niewymiarowych czy niesymetrycznych ust świetnie poradzi sobie lekarz medycyny estetycznej.

Zabiegowi powiększenia ust poddać może się prawie każdy z wyłączeniem osoby chorej na cukrzycę lub cierpiącej na dolegliwości układu oddechowo-krążeniowego. Medycyna estetyczna dysponuje kilkoma metodami. Jedną z nich jest lifting górnej wargi polegający na nacięciu i skróceniu skóry pomiędzy górną linią ust a nosem. Innym sposobem na powiększanie ust może być wprowadzenie w wargę specjalnego wypełniacza takiego jak tkanka tłuszczowa, kwas hialuronowy czy też implant. Kolejną metodą, która w rzeczywistości tylko stwarza złudzenie zwiększonej objętości, jest makijaż permanentny.

Usta, podobnie jak oczy są takim miejscem, które naturalnie przyciąga wzrok interlokutora i ważne, abyśmy się z nimi dobrze czuły. Dlatego przed udaniem się na zabieg, warto zadać sobie trudu i zasięgnąć opinii co do specjalisty w poszukiwaniu lekarza obdarzonego talentem..