Popularne rodzaje tortów weselnych


Tort to taki gość honorowy na każdym weselu. Goście wyczekują na niego z wielką niecierpliwością, bo zwykle są bardzo ciekawi tego, jak będzie się on prezentować i oczywiście jak będzie smakować. Torty weselne występują w przeróżnych wersjach. Najpopularniejsze ich warianty opisujemy poniżej.

1 – tort śmietankowy
Absolutna klasyka, za którą raczej każdy przepada. Naprawdę ciężko znaleźć chociażby jedną osobę, która nie lubiłaby się z tortami śmietankowymi. Bazę stanowi w nich puszysty wyrośnięty biszkopt, który jest przekładany warstwowo bitą śmietaną. Bitą śmietanę często umieszcza się także na samej górze wypieku. Można wykonać z niej małe falbanki lub inne jadalne dekoracje, a następnie obłożyć nią boki tortu, aby uzyskać jego jednolitą fakturę i jednolitą kolorystykę.

Olbrzymim plusem tortu śmietankowego na pewno jest jego lekkość, która sprawia, że śmiało można go wcisnąć nawet po sutym i obfitym obiedzie. Minusem bywa konieczność przetrzymywania go w odpowiednich warunkach. Jeżeli będzie zbyt ciepło, bita śmietana może zacząć się rozpuszczać, przez co cały wypiek utraci swoją stabilność i niestety straci swoją formę, a w skrajnych przypadkach przestanie nadawać się do jedzenia.

2 – tort owocowy
Druga klasyka, która podobne jak ta pierwsza charakteryzuje się właśnie lekkością, a bywa nawet lżejsza od wypieków śmietankowych. Śmietana ma jednak trochę kalorii i sporo tłuszczu, podczas gdy na owoce zawsze znajdzie się trochę miejsca w żołądku. Owocowe torty weselne zazwyczaj błyskawicznie znikają z talerzy. Świetnie smakują i doskonale pasują do letnich oraz wiosennych imprez, a przy tym rewelacyjnie prezentują się na stołach. Zróżnicowane owoce tworzą efektowną mieszankę kolorystyczną. Nic nie stoi zresztą na przeszkodzie, by taki tort połączyć z bitą śmietaną.

W przypadku tortów owocowych zawsze warto natomiast stawiać na owoce sezonowe. Latem najwięcej smaku zapewnią truskawki, maliny i jagody, podczas gdy jesienią lepiej zdecydować się na winogrona i gruszki, a zimą wybierać owoce mrożone.

Zapraszamy: https://cukiernia-piskorska.pl/