Zabieg depilacji laserem

Każdy chce mieć gładkie ciało. Niemal każdy słyszał o depilacji laserowej. Na czym polega depilacja laserowa i jak przebiega sam zabieg?

Pierwszy zabieg

Pierwszego zabiegu nikt nie wykonuje „z marszu”. Przede wszystkim pacjent musi udać się na konsultację – kosmetologiczną lub dermatologiczną. Wówczas przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, podczas którego zostaje oceniony stan i typ skóry oraz włosa. Od rodzaju skóry oraz typu włosów zależy prawidłowe dobranie parametrów lasera. Gdy nie ma przeciwwskazań, wykonuje się próbę laserową. Jeśli wynik jest pozytywny, pacjent zostaje przygotowany do zabiegu. Dodatkowo warto sprawdzić opinie w internecie na temat konkretnego gabinetu na przykład dla Szczecina będzie to strona swiaturody.com Szczecin

Przebieg depilacji laserem

Każdy pacjent reaguje na laser inaczej. Podczas zabiegu wybrane partie skóry zostają naświetlane niewielką wiązką światła. Podczas zabiegu może towarzyszyć uczucie kłucia, mrowienia oraz swędzenia. Wszystko jednak zależy od sprzętu, jego jakości i standardu. W przypadku bardzo dużej nadwrażliwości skórę można znieczulić specjalnym żelem. Zabieg trwa nie dłużej niż od kilkunastu minut do dwóch godzin. Wszystko zależy bowiem od wielkości powierzchni, która jest naświetlana.

Efekty na skórze

Po zabiegu nie spodziewajmy się od razu rewelacji. Przede wszystkim dlatego, że skóra jest podrażniona, może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Jest to naturalny objaw. Wszystko powinno ustąpić po kilku godzinach lub do 2 maksymalnie 4 dni. W tym czasie ze skórą należy się obchodzić bardzo delikatnie. Przede wszystkim nie stosować substancji drażniących takich jak preparaty do pielęgnacji z alkoholem, mydła. Nie wolno stosować dezodorantów i antyperspirantów. Skórę należy delikatnie osuszać i nie trzeć pod żadnym pozorem. Nie wolno używać preparatów złuszczających. Opalać się można po 4 tygodniach od zabiegu. Depilacja laserowa powinna być powtarzana co 4 lub 8 tygodni do uzyskania pożądanego efektu końcowego.

One comment

  1. Ariadna pisze:

    Byłam już kilka razy, czekam, aż włoski zupełnie znikną;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>