Modna broda w Mielcu

Moda na brodaczy wśród mężczyzn jest coraz bardziej widoczna. Po dobie metroseksualnych delikatnych panów przyszedł czas na nieogolonych twardzieli. Flanelowe koszule i bujny zarost można spotkać nie tylko wśród młodszych mężczyzn. Wydawać by się mogło, że zgodnie z nowym trendem mężczyźni zaoszczędzą sobie trochę czasu na zabiegach pielęgnacyjnych, bo i nie trzeba się tak często golić i przesiadywać w łazience przed każdym wyjściem.
Aby wyglądać schludnie i czysto, a przy tym elegancko w kilkumiesięcznym zarostem trzeba włożyć wiele wysiłku i pieniędzy. Długi zarost wymaga częstego mycia i częstego czesania, a ponadto stosowania specjalistycznych kosmetyków. Bo czy niezadbana broda może dobrze wyglądać ?
Im dłuższe włosy na policzkach tym więcej problemów z ich okiełznaniem, już nie mówiąc o opadaniu na usta. Co zatem zrobić, aby ułatwić sobie życie, nie rezygnując z nowego image? Coraz popularniejsze stają się tzw. barberownie, z ang. barber shop czyli po prostu męski salon kosmetyczny połączony z salonem fryzjerskim, gdzie profesjonaliści pomogą zadbać Ci o twoja brodę. Taka pomoc w dbaniu o urodę jest mężczyznom potrzebna tak, jak kobiecie zaufana kosmetyczka. Mielec jest miastem, które również może się poszczycić tego typu gabinetami (swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html)
W dobie mody na brody czy wąsy, jak grzyby po deszczy wyrastają męskie salony kosmetyczne w niemal każdym większym mieście.
Panowie mogą skorzystać z profesjonalnych usług podgalania brody, przycinania wąsów czy w ostateczności tradycyjnego strzyżenia. W salonie golibrody bowiem można również skorzystać z usług fryzjerstwa. Często spotykanym rozwiązaniem jest kompleksowa usługa wystylizowania bujnego zarostu z przycinaniem włosów dla dopełnienia efektu.
Salony barberów są miejscem tylko dla panów z oczywistych względów. Zazwyczaj są stylizowane na vintagowe lokale, niczym z lat XX ubiegłego wieku, lub oryginalne aranżacje trafiające w męskie gusta. Klienci salonów musza czuć się komfortowo w miejscu, przy pomocy ostrej brzytwy golibroda przycina włoski z ich twarzy, a wszystko to jest uzupełnione pomocą specjalisty kosmetologa, który zadba nie tylko o włosy, ale i o skórę.
Wielu mężczyzn nie zapuszcza brody, bowiem uważa ze to niestosowne lub nieodpowiednie w ich miejscu pracy. Zdaniem fachowców z branży powodem takiej sytuacji do niedawna był fakt, że nie było miejsc ani osób, które mogłyby się profesjonalnie zająć męskimi zarostami. Nie ma nic bardziej męskiego i eleganckiego niż zadbana i dobrze przystrzyżona broda lub wąs. To prawda, którą znali już nasi dziadowie i pradziadowie.

2 comments

  1. MonaL pisze:

    Nie mogę się już doczekać aż ta okropna moda się skończy! Mężczyzna powinien być gładko ogolony

  2. Lusinda pisze:

    A ja tam lubię takich drwali 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>