Lasery oraz ich parametry

O tym, jakie parametry lasera zostaną dobrane przez zatrudnionych w salonach kosmetycznych znajdujących się w Katowicach pracowników, z jednej strony decyduje rodzaj zabiegu, z drugiej natomiast indywidualne cechy danej osoby, u której mają być wykonane naświetlania. Chodzi przede wszystkim o typ cery czy kolor włosów.

Do trzech najważniejszych parametrów urządzeń wysyłających wiązkę lasera zaliczamy:
– długość fali,
– czas trwania impulsu,
– gęstość energii.

Długość fali
Skóra posiada wiele barwników (chromoforów), które są pochłaniane przez światło lasera. Najbardziej znane z nich to melanina oraz oxyhemoglobina. Długość fali ma zdecydowany wpływ na wchłanianie energii. Im jest większa, tym chromofory absorbują mniej światła. Najbezpieczniej jest stosować lasery, w których długość fali wynosi od 700 do 1000nm.

Czas trwania impulsu
Ma bardzo duże znaczenie w przypadku osób posiadających ciemniejsze zabarwienie skóry. Wydłużenie czasu trwania impulsu umożliwia wykonanie zabiegu u takich osób, a z drugiej strony chroni je przed oparzeniami skóry poprzez jej schładzanie. W odniesieniu do tego parametru obowiązuje następująca zasada – im skóra danej osoby jest ciemniejsza, tym bardziej powinno wydłużać się czas impulsu.

Gęstość energii
Sposób postępowania jest odwrotny. Jeżeli ktoś ma ciemną skórę, to gęstość energii powinna być mniejsza. Dlaczego? Jest to uzależnione od mocy przeznaczonej na jednostkę powierzchni, czyli J/cm2.

Jak wynika z powyższych danych depilacja laserowa Katowice jest przeprowadzana bardzo skrupulatnie. Chodzi bowiem o takie dobranie parametrów, aby pasowały one w stu procentach do typy skóry danej osoby.

One comment

  1. rerenata pisze:

    boję się tego wszystkiego, brrr a efekty chociaż są?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>